Erpnedir.com arayüzü yenileniyor

graphic

Tadilat Var !

graphicMerhaba dostlar. erpnedir.com olarak uzun süren bir sessizlik dönemini nihayet bozuyorum. Bundan iki yıl önce sadece ERP ile ilgili içerik sağlayan Türkçe ve bağımsız bir site amacıyla yola çıkmıştım. 8 yıldır yazılım sektöründe olmama rağmen, web konusunda hiç tecrübemin olmaması beni biraz uğraştırmıştı. Bende uzun arayışlar sonunda hazır bir şablon üzerine düz html kullanarak statik bir site yapmış ve yayınlamıştım.

Ancak bu siteyi yaparken farkettiğim bir gerçek şuydu ki: artık statik web sayfalarının dönemi sona ermişti ve web 2.0 devrimi başlamıştı. Böylece siteye bir nokta koydum ve web 2.0 ile ilgilenmeye başladım.  Bundan birkaç ay önce çalıştığım şirket ERP sektörüne girme kararı aldı ve eski bir ERP sabıkalısı olarak beni görevlendirdi.  Üstüne bir de son derece hareketsiz olan sitemden birkaç güzel feedback aldım. Böylece şu siteye bir el atayım dedim.

ılk olarak popüler CMS lerden joomla yı buldum. Joomla yı kurmak ve mevcut site içeriğini yeni ortama taşımak biriki günümü aldı. şu anda siz joomla ile hazırlanmış bu yeni arayüz ile karşı karşıyasınız. Henüz çalışmayı tam olarak bitirmedim. Halen bazı eksiklerim var, ama bu sefer kararlıyım. Siteyi güncel tutacağım. Siz de gördüğünüz eksikleri bana iletirseniz sevinirim. 

Yeni altyapının bir diğer avantajı da bir komünite oluşturmaya elverişli olması. Dolayısıyla bu site birtek bana ait olmayacak. ERP konusunda katılım yapmak isteyen herkese açığım. Bir blog ve çok yakında bir forum karşınızda olacak.  

Sitenin önemli bir açılımı da OpenSource alanında olacak. Son dönemin, web tabanlı popüler açık kaynak kodlu ERP paketi OpenBravo'nun Türkiye yerelleştirmesini üstlendik. Gelişmeleri yine buradan sizlerle paylaşıyor olacağım. Yin bu konuda da gönüllü katılımlara açığız.

Baki kalan bu kubbede, bir hoş sada bırakabilmek amaç ve temennisiyle,