Sage ERP Türkiye’de

13 Mayıs 2015, İstanbul – Dünyanın önde gelen iş yazılım ve hizmetleri üreticisi olan ve Gartner verilerine göre en büyük üç küresel ERP firması arasında yer alan Sage, Türkiye pazarına yeni ürünü Sage ERP X3 version 7’nin lansmanı ile giriş yaptı. Dünya çapında 100’den fazla ülkede, 5 bin 100’den fazla kuruluş tarafından kullanılmasıyla kanıtlayan Sage ERP X3 yazılımı, başta üretim, hizmet ve dağıtım olmak üzere farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarına cevap verebliyor; özellikle orta ölçekli şirketlerin tercihi olma özelliği taşıyor.

Sage ERP X3 version 7’nin lansman basın toplantısında konuşan Sage Avrupa Kurumsal Pazarlar ve ERP X3 Dünya CEO’su Jayne Archbold, Türkiye’nin yüksek potansiyeline vurgu yaparak “Türkiye, son 10 yılın en önemli ekonomik büyüme öykülerinden birini yazdı” dedi. Archbold, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyümenin tüm endikatörlerini sergileyen Türkiye, aynı zamanda son derece dinamik ve iddialı hedeflere sahip bir pazar yapısı ortaya koyuyor. Diğer taraftan, GSMH büyümesinin yüzde 24.2’sini oluşturan üretim sektörü, bu büyüme performansının enerjisini sağlayan öncelikli motorlardan biri. Bu büyük resim, günümüzde iş dünyasının ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılayan, özellikle de başta üretim olmak üzere iş kollarında yerel dinamiklere uyum gösterebilen ürünlerin önünde çok net fırsatlar olduğunu gösteriyor.”

 

Sage’ın Ürün Mimarisi, Kullanılabilirlik ve Mobilite Üzerine Kurulu

Kullanılabilirlik ve Mobilite sağlayan özellikleri standart haliyle sunan Sage ERP X3 version 7 yazılımıyla, daha kısa sürede daha fazla işi, hatta gerekirse hareket halindeyken dışarıdan erişimle çözme olanağı elde eden orta ölçekli şirketler, bir yandan verimlilik artışıyla masraflarını azaltabilme, bir yandan da yeni iş kazanımlarını daha kolay elde edebilme olanağı kazanıyor. Yazılımın, birlikte çalışmayı kolaylaştıran, HTLM5 tabanlı kolay anlaşılır arayüzü, kullanıcı kişiselleştirme ayarlarını ve farklı internet tarayıcıları destekliyor. Mobil cihazlardan erişimi de mümkün kılan Sage ERP X3 Version 7 yazılımı, web aplikasyonları da sunuyor. Yazılımın diğer özellikleri arasında Microsoft Office yazılımları ile uyumlu bir entegrasyon ve yeni sürümle birlikte gelen güçlü bir arama fonksiyonu da yer alıyor.

Tüm bu özellikleri ile Sage ERP X3 version 7, şirketlerin iş akışlarında tam kontrol sahibi olmalarını sağlıyor. Şirket genelinde akışları bir bakışta gösterebilme özelliğine de sahip olan yazılım, iş aklı ve öngörüsünü, gereken zamanda, gereken yerde sunarak farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Yeni sürümde özellikle güç kazandırılan esneklik özelliği sayesinde şirketler, müşteri hizmet kalitelerini geliştirme, nakit akışlarını düzenleme ve yeni pazarlarda büyüme gücü elde ediyorlar.

Basın toplantısında söz alan Sage Avrupa Kurumsal Pazarlar Satış ve Pazarlama Direktörü Christophe Vanackère de, yazılımın avantajlarının, kullanıcı şirketlerin finansal sonuçlarına net bir şekilde yansıdığını dile getirdi. “Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında yaptırmış olduğumuz araştırmalar, orta ölçekli şirketlerin kolay erişilen, kolay işlenebilen kaliteli ve akıllı kurumsal veri sayesinde, yıllık bazda yüzde 35’e varan oranda net gelir artışı hedefleyebileceklerini gösteriyor. Yıllık brüt geliri 42 milyon dolar olan bir şirket için bu yılda 980 bin dolar artış, yani fazladan yaklaşık bir milyon dolar kazanmak anlamına geliyor. İş akışlarını kontrol altına almak ve hızlı bir büyüme elde etmek isteyen şirketler için Sage ERP X3 version 7 en akıllı seçim oluşturuyor” diyen Vanackère, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Günümüzün orta ölçekli şirketleri, enternasyonel özellik taşıyan bir ihtiyaç setine sahip. Sage ERP X3 version 7, farklı ülke mevzuatlarını tek bir klasörde toplaması gibi benzersiz özellikleriyle, coğrafi farklılık gösteren bu tür ihtiyaçları en iyi şekilde karşılıyor. Bu özellikler, ihracatla büyümek isteyen orta ölçekli Türk şirketleri için önemli kolaylıklar sunuyor. Sage ERP X3 version 7, özellikle orta ölçekli şirketlerin ihtiyaçları ön planda tutularak geliştirilmiş bir ürün olarak, müşteri kazanımını ve karlı büyümeyi kolaylaştırıcı özelliklere sahip. Daha basit, daha hızlı, esnek ERP sunan ürünümüzle, Türkiye pazarında ilgi göreceğimize inanıyoruz.”

Bilişim Verimsizliğinin Şirketlere Yıllık Faturası Avrupa’da 43 bin Euro, Türkiye’de 120 bin TL

Sage’ın desteğinde gerçekleştirilen bir araştırma, rekabetçilik ve verimliliğin en önemli gündem maddeleri arasında yer aldığı günümüzde, bu alanda yapılan BT yarımlarının verimliliğinin önemini de gözler önüne koyuyor.  Redshift Research Crowdology panel üzerinden yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, özellikle Avrupa’daki orta ölçekli şirketlerin verimsiz Bilişim yatırımları şirket başına yıllık ortalama 43 bin Euro yük doğuruyor. Araştırmanın Türkiye ayağı ise, şirketlerin yaklaşık yüzde 90’nının BT yatırımlarından yeterince fayda elde edemediklerini ve bunun da şirket başına yılda yaklaşık 120 bin TL yük doğurduğunu gösteriyor. Türkiye geneline vurulduğunda bu rakam yıllık bazda 1.8 milyar TL’ye denk geliyor. BT verimsizliğinin başlıca nedenleri arasında, ihtiyaç fazlası özellik kullanımı öne çıkıyor

Tekliften tahsilata, siparişten ödemeye takip ve kontrol avantajı

Sage ERP X3 version 7 özellikleri ve geliştirilmiş fonksiyonları arasında şunlar da yer alıyor;

·       Tekliften tahsilata, siparişten ödemeye her aşamaya uzanan gelişmiş takip özelliği

·       Satış dokümanlarını kişiselleştirme  (teslim ve iade)

·       Satış kitleri için esnek tanımlama

·       İlave satın alım masrafları için takip sistemine dış veri girebilme

·       Yerel mevzuata uyum gösteren esnek ayarlar

·       Şirket için süreç ve işlemlerin yakından kontrolü

·       Depolama lokasyonları için esnek yönetim sistemi

·       Geliştirilmiş otomasyon özelliği (mükerrer faturalar)

 

Sage Group plc Hakkında

Orta ve küçük ölçekli kurum ve kuruluşlara, muhasebe, İK ve bordrolama, ödeme planlaması, ERP ve CRM alanlarında kolay kullanımlı, güvenli ve verimli iş yönetimi yazılım ve hizmetleri sunuyoruz. Farklı coğrafyalardaki müşterilerimiz, kendi iş hedeflerini gerçekleştirebilmek ve karşılaştıkları zorlukları aşabilmek  için, yerel uzmanlardan oluşan küresel ağımızla sürekli bir şekilde sunduğumuz danışmanlık ve uzmanlık gücümüze güveniyorlar.

1981 yılında kurulan Sage, 1989 yılından bu yana Londra Menkul Kıymetler Borsasına kote durumda ve 1999 yılı itibarı ile FTSE’de ilk 100’e girmiş bulunuyor. Avrupa’dan Amerika’ya, Güney Afrika’dan Avustralya’ya, Brezilya’dan Asya ülkelerine uzanan bir coğrafyada Sage, 23 ülkede 12 bin 975 çalışanı ile milyonlarca müşterisine hizmet veriyor. Daha fazla bilgiye, www.sage.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sage ERP X3

Sage ERP X3, Sage Group tarafından özellikle orta ölçekli şirketler ve büyük kurumların uluslararası yapılarına özgü ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmiş bir küresel ERP çözümüdür. 10 yılı aşkın bir süredir Sage ERP X3, üretim, dağıtım, hizmet başta olmak üzere farklı sektörlerden orta ölçekli şirketlerin özel ihtiyaç ve beklentilerini karşılamada başarılı bir performans ortaya koymuştur. Dünyanın farklı coğrafyalarında, 100’den fazla ülkede 5 bin 100 şirket,  Daha basit, daha hızlı, esnek ERP sunan Sage ERP X3 çözümünü, büyüme ve rekabet gücü tercihi olarak kullanmaktadır. Daha fazla bilgiye, www.SageERPX3.com/tr adresinden, ya da twitter (@SageERPX3) üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bilgi İçin

Esra Alagöz
​PRactice Communication Management

esra@practicecomm.com​ / +90 505 376 25 92