Şampiyon

şampiyon

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca onlarca ERP uygulaması gördük ve başarılı bir uygulamanın maddi olmayan varlıklar ve tutum konusunda çok fazla olduğunu biliyoruz.

ERP gerekli değildir.

Egzersiz gibi.

İnsan vücudu bugün veya yarın bile egzersiz gerektirmiyor gibi görünebilir, ancak uzun vadede vücudunuzu ve sağlığını korumak istiyorsanız, koşu bandına binmeniz gerekir.

Aynı şekilde, ERP’ler de kuruluşunuzu sağlıklı ve verimli tutarak uzun vadede iyileştirir. Bir şeyleri sıraya koymak için ne kadar fazla geciktirirseniz, o kadar çok zaman kaybedersiniz ve büyük bir felakete yaklaşırsınız.

Öyleyse bir ERP uygulamaya başladığınızda, görüşünüzü uzun vadeli faydalar konusunda koruyun. Egzersiz gibi, kısa vadede ağrılıdır, fakat rotada kalırsanız harikalar yaratacaktır.


Şampiyon

ERP kurum çapında değişim anlamına gelir ve bu çaba olmadan olmaz. Her değişiklik bir şampiyon gerektirir ve uygulamanın tüm ekibini organize etmek ve enerjilendirmek şampiyonun görevidir. Şampiyon bir şeylerin yanlış gittiği için dayanıklı olması gerekiyor.

Gördüğümüz birçok organizasyonda, şampiyon en sık sahip veya üst düzey bir yöneticidir. Bazen, şampiyon belirli bir amaç için işe alınan bir yabancıdır.

Her iki durumda da, önce şampiyonunuzu tanımlamanız gerekir.

Büyük ihtimalle sensin!

Hadi başlayalım!

İleri: Uygulama Stratejisi