IAS Inovasyon Haftası’nda Collaborator Mobile’ı tanıttı

3. Türkiye İnovasyon Haftası’nda IAS, ERP ile Entegre Mobil Kurumsal İletişim Yazılımı “caniasERP 6.04 Collaborator Mobile”ı tanıttı. Uygulama, ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaştı

 

 


 

 

-Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin  (TİM) Ekonomi Bakanlığı’nın desteği; Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığı ile düzenlediği 3. Türkiye İnovasyon Haftası başladı.

 

İstanbul Kongre Merkezi’ndeki etkinlikte çeşitli panel ve konferanslar ile atölyeler düzenlendi. Üniversitelerden yerel yönetim iştiraklerine, uluslararası firmalardan sivil toplum kuruluşlarına kadar geniş bir çerçevede faaliyet gösteren kurumlar çalışmalarını sergiledi.

 

Collaborator Mobile’a ziyaretçi ilgisi

 

IAS de etkinlikte, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “ERP ile Entegre Mobil Kurumsal İletişim Yazılımı” projesi kapsamında hazırlanan “caniasERP 6.04 Collaborator Mobile”ı tanıttı. Uygulama, ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaştı.

 

caniasERP Collaborator modülünün kullanıcıların e-mail alıp gönderebilmesi, adres defterinde kişisel veya kurumsal bazlı kişi kayıtlarının tutulup gerektiğinde diğer modüllerle ilişkilendirilmesi, kişisel ajanda ile kullanıcının geçmiş veya gelecek işlerinin takibinin sağlanması, kurumsal şirket çizelgesi ile kurumsal kaynakların koordine ve takip edilmesi amacıyla geliştirildiğini anlatan IAS Yazılım Satış Uzmanı Ebru Tanburacı, caniasERP CLB Mobile uygulamasının da Collaborator ile entegre çalışarak bu modülün sunduğu imkanlara mobil cihaz üzerinden erişim imkanı sağladığını belirtti.

 

Tanburacı, uygulamanın diğer özellikleriyle ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

 

İndikatörler:  Özet veri uygulamalarıyla caniasERP içinden alınan ciro, üretim miktarı, vadesi geçmiş alacaklar vb. sistem içi bilgilerin yanı sıra hava durumu, haberler, günlük kurlar vb. gibi sistem dışından alınan ve istediğiniz gibi tanımlayabileceğiniz tüm özet bilgilere kolayca ulaşabilir, bu bilgileri kişiselleştirebilirsiniz.

 

Şirket çizelgesi: caniasERP Mobile Şirket Çizelgesi; şirket içerisindeki çalışanların veya kaynakların atanmış olduğu görev ve etkinliklerin takvimsel olarak takibini sağlar. Esnek yapısı sayesinde caniasERP’de tanımlanmış “kişi grupları” ve “zaman ölçekleme” seçenekleri üzerinden istediğiniz tüm etkinlikleri takip edebilirsiniz. CLB Mobile ile isterseniz caniasERP’deki ajandanızı telefonunuzun ajandası ile senkronize edebilirsiniz.

 

Adres defteri:  CLB Mobile Adres Defteri uygulaması, caniasERP adres defteri üzerinden şirketinizde kayıtlı tuttuğunuz bütün kişi kayıtlarına ulaşım imkanı sağlar. Bu kişi kayıtlarını telefona kaydetme, arama yapma, SMS, mail gönderme gibi birçok özellik sunar. CLB Mobile ile caniasERP üzerindeki adres defterinizi, telefonunuzun adres defteriyle senkronize edebilirsiniz. CLB Mobile Caller ID uygulaması, telefonunuzun rehberinde kayıtlı olmayan bir numara tarafından arandığınızda, bu numarayı caniasERP’deki adres defterinizden kontrol edip arayan kişi hakkında sizi bilgilendirir.

 

2023 hedeflerine ancak inovasyon ile ulaşabiliriz

 

Hollanda’nın partner ülke olduğu İnovasyon Haftası’nın açılış konuşmasını TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı. Büyükekşi, Türkiye’nin rekabetçi kalarak büyümesi ve toplumsal refahı artırması için inovasyonun ana unsur olduğuna dikkat çekti. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için her yıl ortalama yüzde 10’un üzerinde ihracat artışı sağlaması gerektiğini vurgulayan Büyükekşi, inovasyonun bu noktada da büyük önem kazandığını dile getirdi.

 

Alanında uzman onlarca yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlayan programda, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovasyon Yarışmasının ödül töreni de gerçekleştirildi. Etkinliğe bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, cumartesi günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması bekleniyor.

 

(İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İSTKA/2012/BTİ/063 Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup içerik ile ilgili tek sorumluluk IAS Yazılım Geliştirme ve Servis A.Ş.’e aittir.)