AVAKOZA ERP çözümünün yeni altyapısı…

AVAX Business Application Development Studio

YazEvi Yazılım AVAKOZA ERP çözümünün yeni altyapısı olan AVAX Framework’ün teknik detaylarını geçtiğimiz ay Fatih Üniversitesi kongre merkezinde sektöre yeni atılacak genç nesillerin huzurunda kamuoyu ile paylaştı.

26 Mayıs 2010 tarihinde, Fatih Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün daveti üzerine YazEvi Yazılım’ın Fatih Üniversitesi seminer salonunda sunduğu “AVAX Framework” konulu seminerine öğrencilerin yoğun ilgisi vardı.

Yüksek motivasyon altında geçen AVAX seminerinde AVAX proje yöneticisi Hakan BAYINDIR’ın “framework’ten beklentilerimiz ve AVAX konsepti” konulu bölümü tüm katılımcılar dikkatle dinlediler.

Teorik bölümün ardından AVAX yazılım geliştirme mühendislerinden Züleyha ÖZTÜRK canlı demoda AVAX’ın tüm kabiliyetlerini izleyicilerle paylaştı.

İş hayatına yeni atılacak çiçeği burnunda mühendis adaylarının soruları ile şekillenen sununun son bölümü ise oldukça  neşeli geçti.

Son bölümde tüm soruları yanıtlayan Hakan BAYINDIR ve Züleyha ÖZTÜRK sahaya çıkmaya hazırlanan öğrencilerin konuyla ilgili merak ettikleri her noktaya açıklık getirdiler.

Diğer yandan YazEvi Yazılım satış yöneticisi Turgut YANARTAŞ AVAX projesine 1.2 milyon TL kaynak ayırdıklarını ifade etti ve AVAX altyapı çalışmasının başarısının bundan sonra Türkiye’de frameworkler ile ilgili yapılacak çalışmaları cesaretlendireceğinin altını çizdi.

Yazılım firmalarının ARGE yatırımlarını arttırmaları gerektiğini söyleyen YANARTAŞ, “Cesur olun. AVAX sonuç itibariyle bir ARGE ürünüdür” dedi.

 

AVAX YazEvi Yazılım’ın ürettiği ERP çözümü AVAKOZA’nın yeni versiyonunun altyapısı olacak.

 

AVAX’ın temel özellikleri;

          Browser bağımsız WEB Tabanlı proje geliştirme

          Hızlı ve esnek kullanıcı arayüzleri geliştirme

          SOA modeli ile bağımsız ama entegre iş uygulamaları (web servisleri) geliştirme

          Kolay ve esnek raporlama

          Çok ülke dil desteği

          Nesne ve veri yetkilendirme

          Güçlü güvenlik katmanı

          Son kullanıcı modifikasyon özelliği

         

 

AVAX ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.yazevi.com/tr/AVAX_FRAMEWORK.asp