BIZCON, KURULUŞUNUN İLK YILINDA BİLİŞİM 500 LİSTESİ’NDE YER ALDI

Interpromedya tarafından bu sene 11.’si düzenlenen, kamu kurumlarından özel sektöre, Ortadoğu’dan Avrupa’ya toplam 5.000 şirketin katılımıyla sektörün ilk 500 şirketi belirlendi. Türkiye bilişim sektöründe yer alan firmaların 2009 yılı net satış gelirleri kriter alınarak hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda BIZCON kuruluşunun ilk yılında 305. sıradan listeye girmeyi başardı.  2009 yılını kuruluş ve büyüme yılı olarak geçiren BIZCON, Mart – Aralık dönemine ait satış geliriyle listede yer buldu.  Şirket yetkilileri gelecek yıllarda “Bilişim 500 Listesi”nin üst sıralarda yer almayı hedefliyor.

 

Mart 2009’da kurulan BIZCON, bu yıl hizmet kapsamındaki Proje Yönetimi, İş Süreci Danışmanlığı, SAP Finansal, Lojistik, İnsan Kaynakları, Kurumsal Portal ve ABAP Uygulamaları arasına yeni fonksiyonel uygulamalar eklemeyi ve hizmet yelpazesini genişletmeyi planlıyor.  Yeni servis paketleri geliştirmek, sektöre özel çözümler sunmak için çalışmalara başlayan şirket, yurt içi ve yurt dışında iş ortaklarıyla birlikte veya ana yüklenici olarak büyük projeler içinde yer alıyor.

Donanım, yazılım, hizmet ve özel bölüm ana başlıkları altında 48 farklı kategorinin incelendiği araştırmanın sonuçları yurt içi ve yurt dışı iş ortaklığı süreçlerinden, yatırım ve satın alma kararlarına kadar birçok alanda sektör için en etkili referans olma özelliği taşıyor. Kuruluş yılında tamamladığı başarılı projelerle değerlendirilen BIZCON, “Danışmanlık Gelirlerine Göre İlk 15 Firma” listesine de elde ettiği yaklaşık 4 milyon TL gelir ile girdi.

 

BIZCON, bünyesindeki güçlü yazılım ve teknik kadrosuyla sektördeki gelişmeleri takip ederek, SAP alanında müşterilerinin iş süreçlerini sürekli  iyileştirmeye önem veren yaklaşımıyla sonuç odaklı ve yenilikçi çözümler sunuyor.