İş Süreçleri Klasik ERP İle Yönetilebilir mi?

Gartner araştırmaları günümüze kadar gelen ERP uygulamalarının bir organizasyonun sadece %30’unu kapsayabildiğini, geri kalan %70’lik kısmın ise manuel olarak yürütüldüğünü ortaya koyuyor. Günümüzün global işletmelerinde, satın alma talebi doldurmaktan, iş ortaklarıyla ilişkilerin yürütülmesine, müşteri şikayetlerinin giderilmesinden dokümanların onaylatılmasına kadar ERP’nin kapsama alanı dışında kalan yüzlerce farklı iş süreci oluşmakta. Tek tek iş süreçlerinin ve genel organizasyonun etkinliği ise bu farklı işlerin birbiriyle ve organizasyonun genel hedefleriyle entegre edilmesinde yatıyor.

Bu bağlamda Workcube ERP’ye daha geniş bir anlam yüklüyor ve CRM, HR, SCM, Project Management gibi diğer Workcube çözümleriyle benzersiz bir tümleşik yapı sunuyor.

 
Workcube, tüm çözümleri tek bir menüde ve %100 birbiriyle entegre biçimde işletmelere sunuyor.

Not: Görsel, Workcube menü yapısını aynen yansıtmaktadır.

 

Workcube, Tümleşik Kurumsal Yazılım Çözümü Size Ne Kazandırır?
   

 

 

Kriter Nasıl?
Toplam Sahip Olma Maliyeti Workcube bütünleşik bir iş nesneleri kütüphanesidir! ERP+CRM+SCM+HRM+P/M+LMS v.d. konseptlerin işlevselliğini kütüphanesinde barındırır. Her bir işlevsellik için farklı yazılım ve donanım ihtiyacını ortadan kaldırır. Merkezi server üzerinde bir defalık lisanslamayla satın alınır. Ek lisans maliyeti doğurmaz. Bütün kurumsal süreçleri kapsar, add-on gereksinimini sıfırlar!
Ölçeklenebilirlik Workcube, iş hacminiz, ürün, müşteri, eleman ve ofis sayınız ne olursa olsun ölçeklenebilir ve yüksek performans gösterebilir bir yapıdadır. İstediğiniz sayıda kullanıcıyı sisteme dahil edersiniz.
Yaşatma
Maliyeti
Merkezi bir bilgi sistemi olan Workcube’de bakım destek hizmetleri sadece merkezdeki serverlara verilir. Burada yapılan upgrade ve iyileştirmeler işletmenizin tüm şubelerinde de hayata geçmiş olur. Ayrıca Workcube’e sınırsız sayıda kullanıcı eklenebildiği için yaşatma maliyeti klasik ERP sistemlerine göre çok daha düşüktür.
Kullanıcı
Ara yüzü
Workcube önyüzü internet kullanıcılarının aşina olduğu buton türleri ve gezinti akışı göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Kullanıcılar Web browserlarını kullanıyormuşcasına kolay bir şekilde Workcube’u kullanmaya başlarlar.
Performans Workcube’de her kademede full load balancing ve failover olduğundan sistemin yüksek performansla sürekli çalışır halde olması garanti altındadır. İşleriniz kesinlikle kesintiye uğramaz. Yüksek internet bağlantı hızları sayesinde kullanıcılar sistem üzerinde lokal bir sistemde çalışır gibi rahat çalışırlar.
Erişim
Yaygınlığı
Workcube web tabanlı bir sistem olduğu için kullanıcılar sadece internet bağlantısıyla, Workcube platformuna dünyanın her yerinden bir browser, PDA veya mobil cihaz yoluyla ulaşabilirler.
İmplementasyon
Süresi
Aylar hatta yıllar süren klasik ERP projelerinin aksine Workcube platformunun şirketinizde çalışır hale gelmesi için sadece 6 hafta gibi kısa bir süre yeterlidir.
Güvenilirlik
ve Güvenlik
Workcube sistem problemlerini teşhis etmek ve performansı artırmak için geniş bir yelpazede loglar ve log analiz araçları sunmaktadır. Workcube kendi çalışmasını ve performansını sürekli izler ve harici bir müdahale gerektiği zaman uyarı verir. Workcube, işletmeye ait her türlü bilginin dış müdahalelere kapalı ve %100 güvenlikli biçimde, bir browserdan WorkCube platformuna aktarılmasını sağlamak için Secure Socket Layer (SSL) protokolünü kullanmaktadır.
Platform
Desteği
Workcube, ColdFusion ve Java ile endüstri standartları gözetilerek geliştirilmiştir. Sizi herhangi bir ürün ve platformun bağımlısı yapmaz. Elinizdeki mevcut yazılım ve donanım yatırımlarınızı korur. Intel veya RISC temelli donanımlarda, Unix türevlerinde ve Windows üzerinde sorunsuz ve yüksek performansla çalışır. MS SQL, Oracle, DB2, veri tabanlarını native olarak destekler.
Uçtan Uca
Çözüm
Workcube Enterprise Business Portal, bir kurumun tüm yönetim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış uçtan uca kurumsal bilgi sistemidir. Finanstan, üretime, pazarlamadan satışa, servisten stok yönetimine kapsamlı bir işlevsellik sunar. ERP, CRM, SCM, CMS, LMS, Project Management gibi iş yönetim yaklaşımlarının tüm fonksiyonelliğini içerisinde barındırır.
Yatırımın
Korunması
Dünyanın konusunda en iyi yazılımları (ColdFusion, Macromedia Dreamweaver, Java v.b.) kullanılarak geliştirilen Workcube, bu yazılımlardaki gelişime paralel olarak sürekli gelişme göstermektedir. Ayrıca açık kaynak kodu seçeneği ile yolunuza kendinizin devam etmesine olanak tanır. Workcube sürekli kendini yenileyen ve hiçbir zaman kullanım dışı kalmayacak bir yatırımdır.
Global
Destek
Workcube tüm Avrupa ve Asya dillerini, para birimlerini ve zaman dilimlerini destekler. Workcube uluslararası işletmelerin, data transferi, güvenlik ve iş süreçlerini yönetebilmek için farklı organizasyon yapıları tanımlamasına ve buna göre farklı bölgeler için farklı Workcube platformu oluşturmasına, tüm dünya ile online iş yapmasına imkan verir.
İşbirliği
Platformu
Workcube’de yer alan Partner Business (B2B) Portal; kurumların işbirliği içerisinde bulunduğu tüm iş ortakları -tedarikçiler, bayiler, servisler, ortak proje yürütülen kişi ve şirketler, global distribütörler ile iş ve ilişkilerini etkin bir biçimde yürütmesini ve yönetmesini sağlar.
İletişim
Platformu
Workcube %100 browser temelli sesli ve görüntülü iletişim sunucusu Flash Communication Server, e-mail ve fax sunucuları ile uyumlu çalışır. Sisteme tam entegre online mesaj, yazışmalar, ajanda literatür gibi modülleri ile kurum içi ve kurum dışı iletişimi geliştirir ve etkinleştirir.
Servis ve
Destek
Tamamen web tabanlı bir sistem olan Workcube içinde, oluşabilecek ‘bug’ları raporlayan ve Workcube geliştirim ekibine online olarak ileten bir uyarı sistemi mevcuttur. Bu sayede destek talepleri çok kısa bir süre içerisinde cevaplandırılır, işinizin kesintiye uğraması önlenir.

www.workcube.com