Genpower Jeneratör & Microsoft ERP

“Büyüyen yapı ile birlikte daha güçlü bir ERP sistemi kurma ihtiyacı doğduğunda, onlarca ürün incelendi ve sonunda GENPOWER yapısına en uygun olarak görünen MicrosoftDynamicsAX seçildi.”
Genpower Jeneratör, Türkiye’den dünyaya, dünyadan Türkiye’ye bakan, gördüklerini değerlendiren, kendisine hedefler seçen global bir vizyona sahiptir. Bu sebeple üretiminin yarısından fazlasını ihraç ederken, kendi ülkesinde gerçekleştirdiği kaliteli üretim, dürüst ve dünya standartlarında ticaret ile müşterilerini memnun etmiş, markasından, yüksek temsil yeteneğine sahip bir değer meydana getirmeyi hedeflemiştir. Genpower çok hızlı büyüyen ve haliyle bu büyüme sonucu ihtiyaçları gelişen bir firma. Kısa sürede sektöründe dünya devleri arasında yer bulmayı başarırken arka planda işin mutfağında üretim ve satış süreçlerinin de bu hızı kaldırabilecek bir yapıya kavuşturulması gerekiyordu.
Büyüyen yapı ile birlikte daha güçlü bir ERP sistemi kurma ihtiyacı doğduğunda, onlarca ürün incelendi ve sonunda Genpower yapısına en uygun olarak görünen Microsoft ERP (Dynamics AX) seçildi. Hem esnek yapısı hem de arkasındaki Microsoft desteği bu seçimde en büyük rolü oynadı. 
Ürün olarak Microsoft ERP (Dynamics AX) seçilince aynı şekilde Genpower’ın hızına, gücüne ve esnekliğine ayak uydurabilecek bir danışmanlık şirketiyle çalışılması gerekti. Bu kriterlere uyan ETG firması ile çalışma kararı alındı. Önce, ASO 1. OSB deki fabrikamızdaki yapının oluşturulmasında ve daha sonraki dönemde ASO 2. OSB de kurmuş olduğumuz, tek çatı altındaki dünyanın en büyük jeneratör fabrikasına geçiş aşamasında ETG’nin de özverili yardımları ile bugünlere kadar gelindi.
Güçlü firma olmak için güçlü bir IT ve ERP yapısına sahip olmak gerek, biz bunun bilincinde olarak en doğru yapıyı oturtmaya çalıştık ve halen daha geliştirme ve iyileştirmelere devam ederek, ‘en uzun yollar ilk adımlarla başlar’ diyerek başladığımız bu yolda yürümeye devam ediyoruz.
“Ürün olarak Microsoft ERP (Dynamics AX) seçilince aynı şekilde GENPOWER’ın hızına, gücüne ve esnekliğine ayak uydurabilecek bir danışmanlık şirketiyle çalışılması gerekti. Bu
kriterlere uyan ETG firması ile çalışma kararı alındı.”
Hakay TAŞDEMİR
BT Müdürü
GENPOWER